Podobnie jak CDU, FDP i AfD szturmuje plany

Podobnie jak CDU, FDP i AfD szturmuje plany

Przeciwko rosnącym czynszom: zdecydowano o zmianach w porównawczych czynszach Podatek od nieruchomości: Najemcy nie powinni już ponosić kosztów Ranking miasta: Tutaj kupowanie nieruchomości przynosi najlepszy zwrot

W całym kraju wskaźnik ten wyniósł 27,2 procent w 2018 roku i 29,5 procent w obszarach metropolitalnych. W przypadku gospodarstw domowych, które ponownie wynajmowały swoje mieszkanie w ciągu ostatnich czterech lat, wskaźnik obciążenia czynszem w całym kraju wyniósł już 28,6 proc. Jeśli te gospodarstwa mieszkają w metropolii lub większym mieście, obciążenie czynszem zbliża się lub przekracza nawet 30 procent.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

Na napiętym rynku mieszkaniowym widać oznaki lekkiej poprawy. Zgodnie z aktualną oceną stawki czynszu w nowych umowach nie wzrosły. Ale ceny nie wszędzie spadają.  

Według badania z końca 2019 roku nowe stawki czynszu kontraktowego w Niemczech nie wzrosły. W czwartym kwartale średnie stawki czynszów z nowo zawartych umów uległy stagnacji w porównaniu z poprzednim kwartałem, poinformował specjalista ds. Nieruchomości F + B (Research and Consulting for Housing, Real Estate and Environment GmbH).

W porównaniu z czwartym kwartałem 2018 roku firma doradzająca miastom i gminom w przygotowywaniu wskaźników czynszowych odnotowała niewielkie spadki (minus 0,3 proc.). W niektórych społecznościach, zwłaszcza w Bawarii i Badenii-Wirtembergii, spadły nowe stawki czynszu. Dyrektor zarządzający F + B Bernd Leutner dostrzega coraz większe uspokojenie rynku.

Istniejące czynsze i ceny nieruchomości rosną

F + B obliczył już stagnację lub nieznaczny spadek nowych czynszów najmu w ciągu ostatniego roku. Jednak liczby nie oznaczają, że najemcy mogą teraz odetchnąć z ulgą: nowe stawki najmu wyznaczają kierunek na rynku nieruchomości, ale stanowią tylko niewielką część. Według F + B czynsze w istniejących umowach nadal rosły: istniejące czynsze wzrosły o 0,4% w czwartym kwartale w porównaniu z trzecim kwartałem io 1,4% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Tymczasem ceny nieruchomości w Niemczech rosły znacznie szybciej niż czynsze – podobnie jak od lat. W czwartym kwartale liczba mieszkań własnościowych wzrosła o 5,4 procent rok do roku, a domów jednorodzinnych o 3,8 procent. Jednak F + B obserwuje zmianę wśród kupujących: po obserwacji dużych brokerów niektórzy znaczący inwestorzy międzynarodowi wycofują się z Niemiec. 

Jednym z powodów jest zagmatwana i trudna do obliczenia regulacja czynszu, która również różni się w zależności od stanu. Za wysokie dopłaty odpowiadają głównie zakupy krajowe, na przykład od grup nieruchomości, funduszy, zamożnych inwestorów prywatnych i właścicieli-najemców.

Umiejętnie obliczyć cenę domu: Określić lokalizację i cechy ceny nieruchomości Boom na rynku nieruchomości czy pustostan?: Dom jako pensjonat? Dofinansowanie do mieszkania: złóż wniosek o dodatek mieszkaniowy – tak to działa

Ostrzeżenie "Efekt stada"

Leutner ostrzegł przed jednym "Efekt stada": Niemieccy inwestorzy często z opóźnieniem reagowali na trendy na międzynarodowych rynkach kapitałowych i późno kupowali lub sprzedawali nieruchomości. "Sektor publiczny jest szczególnie procykliczny, sprzedając swoje udziały po absurdalnych cenach z dzisiejszego punktu widzenia, tylko po to, aby je częściowo odkupić po ogromnych dopłatach – częściowo po cenie, z której potencjalni prywatni nabywcy już dawno odpadli", powiedział Leutner.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa-AFX

W Berlinie czynsze mają zostać tymczasowo ograniczone przez państwo. Stolica wkracza na nowe szlaki polityczne, a przede wszystkim prawne. Jak to ma działać? Pytania i odpowiedzi.

Przegląd

Co oznacza pułap czynszu? Czy państwo ustala również górne limity czynszów? Kto korzysta z nowego prawa? Czy obecni najemcy mogą obniżyć czynsz? Co branża mieszkaniowa mówi o pułapie czynszu? Jak reaguje czerwono-czerwono-zielona w Berlinie na krytykę? Czy to z powodu gwałtownego wzrostu czynszów, przeciwko czemu stoi strategia Berlina i czy pułap czynszu jest w ogóle prawnie wykonalny?

Berlin od miesięcy planuje rewolucję na rynku mieszkaniowym. Ale koalicja SPD, Lewicy i Zielonych od dawna jest uparta, jeśli chodzi o szczegóły dotyczące wyjątkowego ogólnokrajowego pułapu czynszu.

Teraz jest kompromis, który zdecydował Senat. A dla właścicieli i najemców staje się jaśniejsze, czego się spodziewać.

Co oznacza pokrycie czynszu?

Berlin chce zamrozić czynsze za 1,5 mln lokali niezwiązanych z ceną na pięć lat na poziomie z 18 czerwca 2019 roku. W tym czasie Senat zdecydował o pierwszych kamieniach węgielnych projektu. Spirala, która toczy się od lat, generalnie domagająca się wyższych czynszów za nowe i regularne podwyższanie czynszów za już istniejące, ma zostać zatrzymana.https://yourpillstore.com/pl/kanabialica/ Najemcy dostaną jeden "Wytchnienie"mówi premier Berlina Michael Müller (SPD). Ustawa ma wejść w życie w styczniu i obejmuje wszystkie mieszkania wybudowane przed 2014 rokiem.

Czy państwo określa również górne limity czynszów?

Tak. Są one określane według kryteriów takich jak rok budowy i wyposażenie mieszkania. Podstawą jest wskaźnik czynszów za 2013 rok – w tamtym roku rynek mieszkaniowy w Berlinie nadal był oceniany jako zdrowy. Aby uwzględnić rozwój cen, należy wziąć pod uwagę wzrost o 13,5 proc. Od tego czasu. Dodatkowo, a czynsz podstawowy za metr kwadratowy nie przekracza 9,80 euro.

Kto odniesie korzyści z nowego prawa?

Przede wszystkim górne limity, takie jak limit czynszu, dotyczą nowych czynszów i nie można ich przekraczać. Kiedy wprowadza się nowy najemca, mieszkanie nie może być droższe niż dla poprzedniego najemcy, a jeśli stary czynsz przekraczał górną granicę – w wielu przypadkach powinno być nawet tańsze.

Czy obecni najemcy mogą obniżyć czynsz?

Nie powinno to być możliwe na szerokim froncie, ale tylko w przypadku właścicieli "Wygórowane czynsze" które przekraczają określone górne limity o ponad 20 procent. Mieszkańcy powinni mieć wtedy możliwość wystąpienia do władz o obniżenie tej wartości. Innymi słowy: istniejące czynsze nie mogą przekraczać górnych limitów o więcej niż 20 procent.

Robi się to skomplikowane, ponieważ dopłaty lub rabaty powinny być możliwe w zależności od sytuacji. To wymaga czasu na przygotowanie i do 250 nowych pracowników w administracji. Dlatego rozporządzenie w sprawie obniżek powinno zacząć obowiązywać dopiero dziewięć miesięcy po limicie czynszu, czyli prawdopodobnie w IV kwartale 2020 r.

Co branża mieszkaniowa mówi o limicie czynszu?

Podobnie jak CDU, FDP i AfD szturmuje plany. "Władze berlińskie wracają do socjalistycznej polityki mieszkaniowej", skarży się prezes stowarzyszenia nieruchomości IVD, Jürgen Michael Schick. Na przykład inwestycje w modernizację i pilnie potrzebne budownictwo mieszkaniowe zostałyby sparaliżowane. Największy wynajmujący w Berlinie, Deutsche Wohnen, widzi wskaźnik czynszu jako "Atak frontalny". Nic dziwnego: w tegorocznej debacie o czynszach w Berlinie grupa chwilowo straciła jedną trzecią wartości na giełdzie.

Jak czerwono-czerwono-zielono w Berlinie reaguje na krytykę?

Koalicja berlińska tworzy konstrukcję jednego "oddychające pokrycie czynszu" naprzeciwko. Od 2022 r. Właściciele mieszkań powinni być w stanie zwiększać czynsz o 1,3 proc. Rocznie, aby zrekompensować inflację. Ponadto: środki modernizacyjne w celu zwiększenia dostępności lub ochrony klimatu można przenieść na czynsz bez pozwolenia do wysokości jednego euro za metr kwadratowy. Powinno być finansowanie na wyższe koszty.

Po co w ogóle ubezpieczenie na wynajem?

W Berlinie czynsze wywoławcze rosły ostatnio szybciej niż gdzie indziej. Według Federalnego Ministerstwa Budownictwa podwoiły się one w ciągu dziesięciu lat do średnio 11,09 euro za metr kwadratowy zimna w 2018 roku. Trend się utrzymuje: w 2019 roku portal Immowelt kosztuje 11,60 euro. Nawet normalni pracownicy nie mają prawie żadnych szans na niedrogie zakwaterowanie w wielu częściach miasta. Państwowa interwencja na rynku ma zahamować ten rozwój "dobre i poprawne"mówi premier Müller.

Jednak poziom czynszu w Berlinie jest nadal niższy niż w innych dużych miastach, takich jak Monachium czy Hamburg. Według wskaźnika czynszu, który obejmuje również istniejące umowy, berlińczycy płacą 6,72 euro za metr kwadratowy średniego czynszu.

Skąd tak silny wzrost czynszów?

Biorąc pod uwagę niskie stopy procentowe i atrakcyjność Berlina, stolica stała się sposobem gry dla międzynarodowych inwestorów i funduszy emerytalnych. Spodziewając się wysokich marż, muszą tu być jak w innych metropoliach "Ceny księżyca" kupił, jak skrytykował jakiś czas temu prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier. Teraz chcą zwrócić to z powrotem do czynszu. Jednocześnie przestrzeń życiowa jest coraz rzadsza, ponieważ nowe budynki pozostają w tyle za popytem. Z jednego powodu: wysokie ceny gruntów i coraz bardziej złożone wymagania powodują, że budowa jest droższa. Skutek: nie ma wystarczającej ilości dostępnej przestrzeni życiowej.

Jaka jest przeciwko temu strategia berlińska?

to jest "Buduj, kupuj, osłaniaj". Senat polega zatem na połączeniu nowej konstrukcji, odkupie sprywatyzowanych zasobów mieszkaniowych i maksymalnym poziomie czynszu. Inicjatywa obywatelska ma jeszcze jeden pomysł i zapoczątkowała referendum w sprawie wywłaszczenia dużych grup nieruchomości. Lewy i zielony uważają, że to dobrze. Rządzący burmistrz Müller stanowczo odrzuca takie podejście.

Czy limit czynszu jest w ogóle prawnie egzekwowalny?

Opinie w polityce i różne opinie prawne na ten temat różnią się. Pewne jest to, że naruszenie praw własności będzie dotyczyło sądów, włącznie z Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym. Branża nieruchomości chce walczyć. Pytanie brzmi też, czy kraj w ogóle może regulować czynsze. Senat mówi "tak", ponieważ od reformy federalizmu w 2006 roku rząd federalny jest odpowiedzialny za politykę czynszową, podczas gdy stany są odpowiedzialne za mieszkalnictwo. 

Wyrok BGH: możliwy wzrost czynszu po modernizacji Obciążenie czynszowe: tam, gdzie nowi najemcy płacą najwięcej Pomimo niedoboru: ponownie mniej zatwierdzonych mieszkań

 W jakim stopniu legalne przeciąganie liny pomoże najemcom, dopiero się okaże. Gdyby sądy pobierały limit czynszu, prawdopodobnie mogłyby stanąć w obliczu dodatkowych roszczeń o czynsz. 

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

W obliczu niskich stóp procentowych wielu oszczędzających jest zdesperowanych. Ale unikają publicznego ujawnienia. Ale jeśli zapoznasz się z podstawami, możesz przez lata z zyskiem inwestować pieniądze.

Przegląd

Portfel akcji Numer identyfikacyjny papierów wartościowych Giełda Liczba pozycji i termin ważności Typy zleceń Cena kupna i cena sprzedaży Kilka dodatkowych przydatnych wskazówek

Pieniądze na koncie oszczędnościowym prawie nic nie dają. Nawet inwestowanie w lokaty overnight lub lokaty terminowe prawie nie przynosi żadnego dochodu. Nic dziwnego, że jeden lub drugi inwestor bawi się na giełdzie i kupuje akcje. Jednak wielu nowicjuszy na giełdzie nie wie, jak wejść na giełdę "Piętro wymiany" powinien się ruszyć. Serwis t-online.de dostarcza ważnych informacji dla giełdy.

Portfel akcji

Przede wszystkim inwestorzy potrzebują depozytu. Klienci banku mogą je otworzyć bezpłatnie w swoim banku macierzystym lub w banku bezpośrednim. Istnieją jednak koszty korzystania z portfela akcji, które mogą się znacznie różnić. To jest koszt utrzymania kupionych akcji. Nawet jeśli odbywa się to wirtualnie, istnieją koszty przechowywania lub przechowywania. Dodajmy do tego opłaty za handel akcjami – to znaczy, kiedy akcje są kupowane i sprzedawane.

Termin finansowy: czym jest dywidenda – i co mi daje? Osiąganie zysku: jaki jest zwrot?

Ponieważ za każdy zakup i sprzedaż akcji pobierana jest opłata, strategia inwestycyjna odgrywa ważną rolę przy wyborze rachunku papierów wartościowych. W przypadku inwestycji długoterminowej lokata nie podlega ciągłej realokacji. Oznacza to, że ewentualne wyższe opłaty za zlecenia są tutaj mniejsze niż na przykład przy regularnej korekcie portfela akcji.

Numer identyfikacyjny zabezpieczenia

Po otwarciu rachunku papierów wartościowych zwykle wszystko zaczyna się od razu. Do zakupu akcji wymagany jest niemiecki numer identyfikacyjny papierów wartościowych (WKN) lub międzynarodowy numer identyfikacyjny papierów wartościowych (ISIN). Dla każdego papieru wartościowego, czy to akcji, funduszu inwestycyjnego, funduszu indeksowego notowanego na giełdzie itp., Istnieje indywidualny identyfikator.

Przykład: akcje Deutsche Börse są notowane na giełdzie. Twój identyfikator giełdowy to: WKN: 581005, ISIN: DE0005810055. Wiodący niemiecki indeks, za pomocą którego inwestorzy mogą śledzić zachowanie niemieckiej giełdy, również posiada indywidualny identyfikator (WKN: 84690, ISIN: DE0008469008).

(function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont);}}) ( ); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;}

Znajdowanie WKN i ISIN: Jeśli nie znasz WKN lub ISIN firmy, wprowadź nazwę firmy i skróconą nazwę "WKN" lub "JEST W" do wyszukiwarki. Znajdziesz tam odpowiednie informacje. </i

Giełda

Następnie inwestorzy muszą zdecydować, na której giełdzie chcą kupić papier. Można to zrobić za pośrednictwem platformy handlowej Deutsche Börse, Xetra lub jednej z giełd regionalnych. Główny obrót jest dokonywany na cyfrowej platformie transakcyjnej Xetra we Frankfurcie nad Menem. Wymiany regionalne również handlują mniejszymi, w niektórych przypadkach regionalnymi wartościami.

Inwestycja długoterminowa: jak inwestować, korzystając z planu oszczędności funduszu

Mając na uwadze różne opłaty za zlecenia w poszczególnych systemach obrotu, inwestorzy zawsze mogą indywidualnie decydować, gdzie chcą kupić lub sprzedać swoje akcje.

Handel i giełdy w Niemczech

Giełda we Frankfurcie / Giełda Xetra Giełda w Berlinie Giełda BÖAG Hamburg – Giełda w Hanowerze Giełda w Monachium w Stuttgarcie

Ilość i ważność oferty handlowej

Inwestorzy muszą wskazać, ile papierów wartościowych chcą kupić. Jest to sprawdzane pod słowem kluczowym "Ilość". Odnosi się to do liczby akcji.

Możesz także zdecydować, jak długo zamówienie ma być ważne.

Sam’s Importing
65 Milburn Road,  Hamilton, ON L8E-3A3

All our products are made to order. We can assure you the finest quality products imported from around the world. We take pride in all our ingredients, a wide range of charcuterie and cheese items. Every board is prepared in our public health approved kitchen safely by the guidelines of the food and safety program.

we take visa
and mastercard

All our meals are made fresh to order. We can assure you the finest quality products without any preservatives. We take pride in all our ingredients, from fresh homemade pasta and sauce to home produced roasted peppers, eggplant and sundried tomato. Every meal is prepared in our public health approved kitchen and cooked safely by the guidelines of the food and safety program.

we take visa and mastercard